Marcin Adamczyk

dr inż.

Inżynier konstruktor z wieloletnim doświadczeniem projektowym oraz liderskim. Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ze specjalizacją Mechanika Precyzyjna, w 2019 obronił z wyróżnieniem doktorat w Instytucie Mikromechaniki i Fotoniki. Od ponad 12 lat zaangażowany w liczne projekty klasy B+R prowadzone zarówno na Politechnice Warszawskiej, jak i poza nią.

Na swoim koncie ma współpracę z firmami Barlinek, Mitsubishi Electric, KSM Vision, PhiBox, SmartTracking, Mnemosis, OVE, CLKP, Sygnis SA, Macro-system.

Jako adiunkt naukowo-dydaktyczny prowadzi zajęcia teoretyczne i projektowe z konstrukcji urządzeń precyzyjnych, optomechaniki, a także z systemów mechatronicznych. W pracy naukowej skupia się na opracowaniu metody kompensacji wpływu temperatury na polowe detektory elektromagnetyczne. Jest wiodącym autorem 12 publikacji z listy JCR. Doświadczenie jako konstruktor i lider zespołów technicznych zdobywał uczestnicząc w ponad 22 projektach B+R.

Był odpowiedzialny między innymi za: projekt oraz wykonanie hierarchicznego systemu do pomiaru 3D miejsca zdarzenia kryminalnego, projekt oraz wykonanie licznych skanerów 3D wykorzystujących metodę projekcji z oświetleniem strukturalnym, projekt oraz nadzór nad wykonaniem dwóch linii produkcyjnych służących do automatyzacji procesu usuwania ubytków i szpachlowania warstwy licowej deski podłogowej. Dr inż. Marcin Adamczyk uczestniczył także w projekcie, w którym zbudowany został w pełni funkcjonalny prototyp dwuekstruderowej drukarki 3D w technologii FFF, drukującej w kolorze (32bit) przy użyciu technologii InkJet. 

Marcin Adamczyk posiada także rozległą wiedzę z zakresu szybkiego prototypowania, szczególnie pod kątem użycia drukarek 3D. Jego dodatkowym atutem jest umiejętność holistycznego spojrzenia na dany system i znalezienia błędów myślowych oraz logicznych w projektowanych konstrukcjach.

Portfolio osobiste:

Prezentacja - Prezi

https://prezi.com/view/qS142pif7j1gPqgdsARc

Prowadzone projekty:

Opracowanie metody kompensacji wpływu temperatury na odwzorowanie geometrii przez skanery 3D z oświetleniem strukturalnym w stanach nieustalonych termodynamicznie

Badania wpływu temperatury na jakość kalibracji skanera 3D wykorzystującego metodę projekcji z oświetleniem strukturalnym

Publikacje

Featured Image

Dane kontaktowe

Telefon

+48 508 348 031


Adres

Św.A.Boboli 8
02-525 Warszawa


Email

marcin.adamczyk@pw.edu.pl


Skype


Github


Facebook